Benefiční akce s názvem „Pozdní sběr“

MojeZdraví.org – vše o zdraví | Informační magazín

5. ročník festivalu Pozdní sběr pomáhá „slaným dětem“.

Akce se koná 12.11.2011 v RockCafé v Praze

Jít na festival neznamená jen bavit se. Můžeme tím také přispět na dobrou věc.

www.pozdnisber.net

5. ročník charitativního festivalu Pozdní sběr se uskuteční v sobotu 12.11. v pražském klubu Rock Café a bude probíhat od 15.00 hodin v prostorách celého klubu.

Hudební vystoupení zakončí po půlnoci afterparty s DJs. Vedlejší scéna, která se bude nacházet v horních prostorách Rock Cafe, bude patřit mimo jiné divadlu, tanci, výtvarným dílnám, módní přehlídce, čajovně, různým obchůdkům a stánkům nebo i dalším hudebním interpretům.

Letošní ročník navíc obohatí tématicky laděné vstupy týkající se problematiky Cystické fibrózy.

Výtěžek z celé akce bude předán Klubu nemocných cystickou fibrózou, pod jehož záštitou je festival pořádán. Váženým patronem festivalu je herec Ivan Trojan.

Proč se festival jmenuje Pozdní sběr?

Naším záměrem je „nasbírat“, co nejvíce peněz a odevzdat je Klubu CF. Všichni příchozí si tak užijí nejen krásný podzimní sobotní den, ale navíc svou návštěvou přispějí na dobrou věc.

Vstupenka na festival je k dispozici v předprodeji v síti TICKETSTREAM nebo přímo ke koupi v den konání akce. Myšlenka akce vznikla již v roce 2004.

Hlavní záměr akce

Hlavním záměrem bylo věnovat vždy nějaké charitativní organizaci či nadaci výtěžek z festivalu. V předešlých letech jsme tak přispěli na Dětské krizové centrum, Nadaci Jedličkova ústavu, Kapku naděje nebo nadační fondu Prolomené ticho. Věříme, že myšlenka tohoto festivalu bude nadále pokračovat a diváci budou spokojeni nejen s hudební nabídkou, ale také se záměrem celé akce.

Jak vypadají děti s cystickou fibrózou?

Děti s nemocí příliš „slaného potu“ na první pohled nemůžete poznat. Často vypadají jako jejich zdraví vrstevníci. Nevíte, že každý den potřebují intenzivní léčbu, ani to, že jejich nemoc- cystická fibróza – jim i přes možnosti dnešní medicíny život zkracuje.

Klub nemocných s cystickou fibrózou

Klub nemocných cystickou fibrózou je občanské sdružení, jehož členy jsou rodiny s nemocným CF. Klub pomáhá dětem i dospělým s CF prostřednictvím nabídky sociálních služeb, psychologické i materiální/finanční podpory. Informuje laickou i odbornou veřejnost o tomto onemocnění.

Cystická fibróza je závažné dědičně podmíněné onemocnění postihující zejména dýchací a trávící systém. Dětem s CF se říká slané děti, mají totiž výrazně slanější pot. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den po celý život. CF je v současnosti nevyléčitelná. Polovina nemocných v České republice se dnes dožívá 32let. V České republice je diagnostikováno okolo 500 nemocných, z nichž asi 1/3 jsou dospělí. Zhruba stejný počet nemocných se neléčí vůbec nebo se léčí pod chybnou diagnózou.

Program benefiční akce

stage 1

Priessnitz

Eggnoise

Ester Kočičková & Lubomír Nohavica

Luno

Neočekávaný dýchánek

Původní Bureš

Libor Šmoldas Quartet

Ostatní prostory

Fekete Seretlek

stage 2

Ivan Gutiérrez & Madera

Karolina Kamberská

Verte dance

Anička a Letadýlko

Jaroslav Rudiš – autorské čtení

Doprovodný program

Mamma coffee, Dobrá čajovna, Hare

Krišna, Ekodomov, Konopa, polí5,

výtvarné dílny, bazar oblečení, módní

přehlídka Yana Thal (s dražbou)

Bližší informace o akci najdete na:

www.pozdnisber.net

www.rockcafe.cz

www.klubcf.cz

info@pozdnisber.net


Přijďte všichni podpořit dobrou věc a zažít tak nevšední sobotu.

Přečtěte si také:

  • Multižánrový festival Pozdní sběr pomůže SLANÝM DĚTEMMultižánrový festival Pozdní sběr pomůže SLANÝM DĚTEM Praha, 12. listopadu 2011 – Ivan Trojan, Ester Kočičková, Priessnitz a Petra Hůlová spojí v listopadu své síly, aby pomohli lidem, kteří trpí cystickou fibrózou. Vrozená nemoc zasahující dýchací a trávicí systém nedovolí svým nositelům […]
  • “TAK TROCHU JINÁ ZÁBAVA” – MULTIŽÁNROVÝ FESTIVAL POZDNÍ SBĚR JIŽ PO DRUHÉ POMŮŽE SLANÝM DĚTEM“TAK TROCHU JINÁ ZÁBAVA” – MULTIŽÁNROVÝ FESTIVAL POZDNÍ SBĚR JIŽ PO DRUHÉ POMŮŽE SLANÝM DĚTEM CO: multižánrový festival POZDNÍ SBĚR KDY: v sobotu 10. listopadu od 15 h KDE: v pražském klubu Rock Café (Národní 20, Praha 1) KDO: Dva, Jablkoň, Luno, Ester Kočičková, Václav Koubek, Iván Gutiérrez, Martina Trchová nebo Fekete […]
  • Tip na originální dárek pod stromeček: Vánoční vouchery dentálního centra PodkovkaTip na originální dárek pod stromeček: Vánoční vouchery dentálního centra Podkovka Zdraví zubů je pro celou rodinu velice důležité. Nechte se tedy inspirovat a darujte svým blízkým dokonalý úsměv! Vánoce se nezadržitelně blíží a s nimi přichází i příjemná sváteční atmosféra. Předvánoční pohodu a klid nám však mnohdy […]
  • Family Point – Místo pro rodinuFamily Point – Místo pro rodinu Venku prší, je chladno a vy přemýšlíte, kam se svým dítětem uchýlit, kde ho v soukromí a teple přebalit a nakojit? Do restaurace se vám nechce. Znáte tento scénář? Určitě se vám to někdy stalo, že jste potřebovali své dítě nakojit, […]
  • Kosmetika v těhotenstvíKosmetika v těhotenství Každá žena se chce líbit a být krásná. V těhotenství to platí dvojnásob. Některé ženy těhotenství jakoby vykvetou a jiné mají problémy s pletí. Jak se říká chlapeček dělá žena krásnou a holčička bere ženám krásu. Těžko říci, jestli je na […]
  • Barevná typologie líčeníBarevná typologie líčení S konkrétním barevným typem souvisí přirozené probarvení pleti, oční duhovky a vlasů. U jarních a podzimních typů je nádech nebo barevnost spíše do žlutava, u letních a zimních typů naopak spíše v namodralém chladném odstínu a tomu by […]


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *