Dětské UV oblečení pro zdravý pobyt na slunci

MojeZdraví.org – vše o zdraví | Informační magazín

Trávit léto na zdravém vzduchu a na sluníčku je pro děti jistě prospěšné, zároveň je však třeba myslet na zdravotní rizika, která s sebou přináší nadměrné vystavení citlivé dětské  pokožky slunečnímu záření, lépe řečeno jeho škodlivé ultrafialové složce. Ta může způsobit vážná zdravotní poškození, která se mohou projevit v dospělosti. Proto je v poslední době stále vyhledávanější dětské oblečení s ochranou proti slunečnímu UV záření.

Škodlivé UV záření

Ultrafialové neboli UV záření je součástí slunečního svitu a je pro lidský organismus velmi škodlivé. K negativním důsledkům jeho působení patří rychlejší stárnutí kůže, různá kožní onemocnění a v nejhorším případě rakovina kůže.

Největší škody může UV způsobit v dětském věku, kdy pokožka není ještě dostatečně vyvinuta a je nejzranitelnější. Proto je třeba právě děti před UV zářením nejvíce chránit.

Nejpoužívanějším způsobem ochrany dosud byly opalovací krémy, které však mají své nedostatky. Jednak se z kůže postupně stírá nebo smývá a ochranná funkce se tak oslabuje až docela mizí, dále může způsobit různé kožní a alergické reakce. Krémy se proto nedoporučují aplikovat dětem mladším 6 měsíců.

Dětské UV oblečení

Skvělou alternativou k opalovacím krémům je dětské oblečení s UV ochranou. Jeho ochranná funkce je trvalá, nesníží ji ani namočení, ani odírání látky při hrách v písku a podobně.

Co se týče úrovně ochrany, výrazně převyšuje běžné bavlněné oblečení, které disponuje ochranným faktorem 5-10. (Ochranný faktor udává, kolikrát se prodlužuje bezpečná doba strávená na slunci). Samozřejmě různé značky nabízejí dětské UV oblečení s různým UV faktorem. K nejlepším patří UV oblečení od finské firmy Reima, které má ochranný faktor 50+.

Reima navíc nabízí ucelenou kolekci UV oblečení pod názvem Sunproof, která zahrnuje dětské kraťasy a trička, plavky pro děti, koupací overaly pro nejmenší a také dětské čepice, kloboučky a dokonce i dětské boty do vody.

Oblečení Reima Sunproof rychle schne, je lehké a prodyšné a dobře se dětem nosí i ve velkých vedrech. Oblečení navíc nijak nedráždí pokožku.

Všechny oděvy z kolekce Sunproof vynikají atraktivními dětskými designy, takže je děti nosí s oblibou. Díky tomu je nejlepší pro pohodové prožití slunečného léta bez nežádoucích zdravotních komplikací a následků. Na závěr jen malé upozornění: nezapomeňte chránit rovněž zrak dětí, pořiďte jim k UV oblečení také kvalitní sluneční brýle pro děti!

Kam pro UV oblečení

Veškeré popisované dětské oblečení zakoupíte například v dětských obchodech Skibi Kids, které se nacházejí v pražských obchodních domech Kotva a DBK Budějovická.

Přečtěte si také:

  • TradičníRecepty.cz – Kalorická kalkulačka pomáhá s orientací v jídlechTradičníRecepty.cz – Kalorická kalkulačka pomáhá s orientací v jídlech Nový rok 2013 začalo mnoho Čechů s předsevzetím zhubnout, jíst méně a střídměji nebo konzumovat zdravější jídlo. Aby se jim tato přání vyplnila, mohou si kalorickou hodnotu jídel spočítat pomocí kalorické kalkulačky. Kalorická […]
  • Lékové pojmyLékové pojmy Alergie léková Stav přecitlivělosti organismu na určitý lék; nejčastějšími projevy lékové alergie jsou různé kožní reakce, zúžení průdušek, otok; nejzávažnější formou alergie je anafylaxe neboli anafylaktický šok, což je náhlá, život […]
  • Přírodní léčivé prameny v lázních LuhačovicePřírodní léčivé prameny v lázních Luhačovice Minerální prameny, jako přírodní léčivý zdroj, využívali lidé od pradávna k léčení nemocí a k posílení zdraví. Lázně Luhačovice, a.s., spravuje 14 hydrogen-uhličitano-chlorido-sodných-jodových minerálních pramenů, které vyvěrají na území […]
  • Biolampa Biostimul na kloubyBiolampa Biostimul na klouby Tato biolampa tak prokazatelně pomáhá léčit bolesti kloubů, jako je artróza, artritida, revma, revmatismus, tenisový loket, a další kloubní onemocnění, stejně jako doprovodná onemocnění šlach a svalů. Biolampa Biostimul stimuluje produkci […]
  • Pravidelné užívání aspirinu může zhoršit zrakPravidelné užívání aspirinu může zhoršit zrak Podle posledních výzkumů evropských vědců dochází u seniorů, kteří denně užívají aspirin, dvakrát častěji k degeneraci žluté skvrny. Jde o onemocnění souvisejícím s věkem, které může vést až ke slepotě. Ačkoli podle odborníků neexistují […]
  • Také klíšťata mají své dnyTaké klíšťata mají své dny V současné době je již prakticky celé území České republiky endemická oblast výskytu klíšťové encefalitidy a klíšťata se dále aklimatizují i ve vyšších nadmořských výškách. Pro cesty do přírody je proto vhodné sledovat aktuální předpověď […]


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *