Dnešní sleva v Praze: Pomáhejme dětem nejen na Vánoce spolu s Kapkou naděje a Radost dětem!

MojeZdraví.org – vše o zdraví | Informační magazín

Zapakatel.cz vybírá ve velkém na charitativní projekty na diagnostickou metodu SNP microarray a na příjemnější prostředí pro děti v nemocnicích. Dejme dětským lékařům možnost kvalitnější diagnostiky a dětem vánoční dekoraci na pokoje, dětské nádobí nebo třeba lepší sezení pro jejich rodiče. Zařiďme O kapku lepší život těm co to potřebují a přinesme Radost dětem!

•Postarejme se o děti stižené zákeřným onkologickým onemocněním! Kapka naděje a Radost dětem se spojily se Zapakatel.cz na velké zimní dobročinnosti pro nemocné děti!

•Přispět můžete zakoupením voucheru v hodnotě 20, 50, 100 nebo 500 Kč
•Z Vašich štědrých darů pak prostřednictvím Kapky naděje] a jejího projektu O kapku lepší a Radost dětem pomůžeme zakoupit diagnostickou metodu SNP microarray a zlepšit prostředí a kulturu pobytu dětí na onkologických klinikách.


•V podrobnostech se dozvíte blíže o samotném přístroji i o jednotlivých bodech zlepšení prostředí nemocnic!
•Zapakatel.cz si z vybraných peněz nic nenechává !
•Zlepšeme kvalitu života dětem postižených onemocněním rakovinou a leukémií a usnadněme nelehké životní okamžiky i jejich rodičům!

Leukémie nebo rakovina jsou v životě každého člověka jedny z nejobávanějších slov, které je možné z úst lékaře slyšet. Zpráva o takové nemoci dokáže ničit životy rodin a přináší zármutek a bolesti po dlouhá léta. Bohužel se tato závažná onemocnění nevyhýbají ani těm nejmenším a nejzranitelnějším – dětem. Určitě jsme každý z nás někdy pocítili zvláštní druh smutku při pohledu na děti na onkologických klinikách, které se i přes závažné onemocnění snaží prožívat své „nemocniční dětství“ naplno a s dětskou vervou se pouští do různých uměleckých či zábavných projektů, které mohou aspoň trochu rozptýlit chmury a šeď sterilního prostředí nemocnice. Kolikrát jsme viděli hroznou bezmoc v očích jejich rodičů, kteří přesto, že z výchovy či péče o dítě nic nezanedbali, ba právě naopak, mohou jenom čekat na i sebemenší záblesk naděje. Takové životní období patří k tomu nejtěžšímu, čím musí celá rodina obvykle projít, ovšem tentokrát můžete pomoci i Vy!

Zapakatel.cz se spojil s dvěma subjekty, které už delší dobu stojí v první linii boje za děti proti zhoubným nemocem, a sice Kapka naděje a Radost dětem. S těmito dvěma subjekty se na Vás obrací s prosbou o pomoc prostřednictvím velkého zimního charitativního projektu, jehož prostředky budou věnovány právě těmto dvěma nadacím. Vaše peníze mohou změnit nejen účinnost léčby a diagnostiky akutní leukémie, ale i značně zpříjemnit jejich pobyt na klinice. Ozdobme dětem jejich neutěšené chvíle pestrostí barev a radosti a ulehčeme rodičům jejich složité životní okamžiky.

Zakoupením voucheru v hodnotě 20, 50, 100 nebo 500 Kč přispějete celou částkou na dva projekty zajišťované výše zmíněnými nadacemi. Zapaktel.cz si z tohoto projektu neponechává nic!

Projekt Radost dětem
Projekt „Radost dětem“ je určen především dětem z dětských domovů, handicapovaným dětem a dětem v nebo po dlouhodobé léčbě. Jako hlavní cíl a poslání projektu je děti pobavit, rozesmát a nechat je alespoň pár hodin zapomenout na každodenní starosti. Ze zkušeností víme, že z těchto vzpomínek a zážitků čerpají sílu a radost celé měsíce. Radost dětem” organizuje a pořádá zábavné akce a koncerty předních umělců, setkání se slavnými osobnostmi a módní přehlídky, do kterých jsou děti aktivně zapojeny, a kde si vychutnávají potlesk a obdiv diváků. Všechny děti zde mají možnost najít si nové kamarády a prožít chvíle, kdy se nedělají rozdíly mezi dětmi zdravými, postiženými, či dětmi z dětských domovů. Zároveň se snažíme pomáhat pořizováním potřebných zdravotních pomůcek pro děti nemocné, či darováním hraček, knížek a oděvů dětem, které jsou umístěny v dětských domovech.

Na základě výsledků ankety, která se konala mezi rodinami dětských pacientů na klinikách s dětskou hematologií a onkologií v termínu 1. 9. – 25. 9. 2012 s názvem „Čím byste rádi vylepšili oddělení, a zpříjemnili tak pobyt v nemocnici Vašim dětem i Vám samotným? Bylo vybráno šest oblastí, na které půjde část vybraných finančních prostředků:

■výzdoba oddělení malých dětí (obrázky, nálepky, obrázkové tapety, atd.)
■dětské nádobí pro děti (hrnečky, talíře, misky, příbory, atd.)
■pohodlné sezení pro rodiče k posteli (s vysokým opěradlem)
■vánoční výzdoba (žárovky, atd.)
■výtvarné potřeby (modelína I-Clay, plastelína Play Doh, barvy na sklo, čtvrtky, lepidla, pastelky, atd.)
■výukové hračky pro malé děti (např. puzzle, magnetické tabule, stavebnice, atd.)

Pro děti z dětských domovů rovněž zajišťujeme sportovní a rekreační pobyty včetně stravy, ubytování, sportovního vybavení a lektorů či instruktorů.

Každoročně pořádáme koncert Vánoční odpoledne Radost dětem, na kterém se děti mohou těšit na odpoledne plné písniček, scének, vystoupení a zábavy. V tomto projektu účinkují populární herci, zpěváci, sportovci a umělci známí z televizních obrazovek, ke kterým děti vzhlíží. Každé dítě obdrží dárek, na děti z dětských domovů čeká bohatá tombola. Snažíme se dětem plnit jejich malé i velké sny. Rádi bychom pomohli co největšímu počtu nemocných i postižených dětí a dětí z dětských domovů, k nimž nebyl osud příznivě nakloněn.

Avšak bez Vaší podpory se neobejdeme. Velice si vážíme pomoci každého jedince. DĚKUJEME
NF Kapka naděje

O kapku lepší je projekt Nadačního fondu Kapky naděje. Pomáhá dětem s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a dětem, které potřebují transplantaci kostní dřeně. Dnešní statistiky říkají, že 85 % dětí, které onemocní dětskou akutní leukémií, se podaří zachránit. Procento může být ale vyšší a způsob léčení malých pacientů šetrnější, pokud bude na samém počátku onemocnění stanovena přesnější diagnóza konkrétního typu nemoci, než je tomu dosud. Tato nová velmi přesná metodika, kterou chceme umožnit všem dětem, které u nás akutní leukémií onemocní, vyžaduje ročně investici cca 500 000 Kč. Zkusme je vybrat!

V posledních letech se objevily možnosti tzv. celogenomových vyšetření. Tyto přístupy umožňují z malého množství pacientovy DNA vyšetřit plošně celý genom a odhalit tak řadu abnormalit, které jsou dosud používanými metodami neodhalitelné. Srovnání výsledků těchto vyšetření v různých stádiích vývoje leukemických buněk tak umožňuje odhalit i drobné genetické zásahy, které se podílejí na vzniku a progresi onemocnění. Přinesme tuto možnost i dětem v ČR a podchyťme tyto zákeřné nemoci včas. Ulevíme nejen samotným dětem, ale i jejich rodičům!

Podmínky slevy
•Platnost voucheru je opravdu věčná
•Zapakatel.cz si z této akce neponechává NIC!
•Voucher z této akce je čistě symbolický, nemusí se nikde uplatňovat, vystavte si ho doma nebo ho někomu věnujte 🙂
•S dotazy o obecné o činnosti či dalších možnostech spolupráce se obracejte na katerina.wich@radost-detem.cz, elen.svarcova@kapkanadeje.cz
•Web: Radost dětem O kapku lepší Kapka naděje

Více informací naleznete zde:

http://www.zapakatel.cz/cs/praha/detail/id-8403–pomahejme-detem-nejen-na-vanoce-spolu-s-kapkou

Přečtěte si také:

  • Kalendář „Příběhy 2013“Kalendář „Příběhy 2013“ Máte i vy osobní zkušenost s nádorovým onemocněním u svého dítěte? Není vám lhostejné zdraví vašich dětí? Chcete nějakým způsobem pomoci nadačnímu fondu Kapka naděje? Určitě čtěte dál. Nadační fond Kapka naděje Nadační fond pro […]
  • SVĚTOVÍ VYNÁLEZCI  charitativní kalendář „ Příběhy 2014“SVĚTOVÍ VYNÁLEZCI charitativní kalendář „ Příběhy 2014“ Kalendářem "Příběhy 2014 – Světoví vynálezci" navazujeme na tři předešlé úspěšné ročníky : "Příběhy 2011 a kalendář Příběhy rošťáků 2012 …..pomáháme dětem vrátit zdravé dětství, kalendář Příběhy 2013 – Historické příběhy splněných […]
  • O kapku více naděje – nový projekt NF Kapka nadějeO kapku více naděje – nový projekt NF Kapka naděje Nadační fond Kapka naděje, jehož činnost se zaměřuje na pomoc dětem s onemocněním krve, rozjíždí dlouhodobý projekt „O kapku více naděje“, se kterým se budou moci lidé běžně setkat na různých místech – v kavárnách,restauracích, obchodech, […]
  • Festival Jím pro charitu spojí dobré jídlo s dobrým skutkemFestival Jím pro charitu spojí dobré jídlo s dobrým skutkem a vybaví dětskou hernu ve FN Motol Jím pro charitu. Tak se jmenuje nový gastronomický festival z dílny Alakarte.cz, který proběhne od 19. 11. do 19. 12. 2012 ve více než 160 restauracích po celé České republice. Hlavní myšlenkou […]
  • Čekáme druhé dítěČekáme druhé dítě Nedávno se mě do rukou dostala tato bezvadná kniha. Na trhu je mnoho publikací o těhotenství a mateřství, ale tato je jedinečná tím, že se zabývá problematikou druhého těhotenství. Sama mám dva chlapečky, mezi nimiž je věkový rozdíl […]
  • Jak na svého teenageraJak na svého teenagera Máte pocit, že vychovávat teenagera přináší mnohem více starostí než radostí? Kdy a jak byste s ním měli řešit náročná témata jako sex, drogy a alkohol? Kolik nezávislosti je ideální? Jak s teenagerem mluvit, aby vás poslouchal, […]


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *