Infrasauny – blahodárné teplo si můžete pořídit i domů

MojeZdraví.org – vše o zdraví | Informační magazín

Infrasauny produkují takzvané „zářící teplo“, a tím pomáhají lidskému organismu s regenerací a s posílením obranyschopnosti. Dle lékařských výzkumů mají infrasauny blahodárné účinky na celé tělo a jsou skvělým doplňkem pro zdravé hubnutí. V dnešní době již kvůli saunování není nutná návštěva wellness center, ale tuto proceduru si může užít kdokoliv v soukromí domova. Jakou saunu vybrat a jak ji používat se během podzimu dozvíte v hobbymarketech Hornbach.

Infrasauna využívá technologie infračerveného záření, které přenáší teplo do celého organismu. To poté pomáhá lidem proti ztuhlosti končetin, kloubů a zad. Také pomáhá při léčbě kožních nemocí, jako je lupénka, ekzémy či kvasinkové infekce. Infračervená terapie navíc stimuluje produkci endorfinů, kterým se přezdívá hormony štěstí. Vhodná je také pro lidi, kteří chtějí zhubnout, protože za jeden pobyt v sauně může trénovaný člověk spálit až 800 kcal a vlivem pocení se uvolní také tukové polštářky, které na ženských stehnech, břichu a zadečku způsobují celulitidu.

Za vznik infrasaun je svět vděčný japonskému doktorovi Ishikawovi, který si v roce 1965 nechal patentovat keramické zářiče nutné pro provoz tohoto typu sauny. Právě Japonsko a Čína jsou velkými průkopníky této technologie a tamější lékaři se zasloužili o několik důležitých výzkumů. Z nich vyplynulo, že infrasauny jsou mnohem vhodnější než klasické finské sauny. U klasických saun dosahuje teplota vzduchu okolo 90 – 105 °C, oproti tomu se infrasauna rozehřívá pouze na 30 – 60 °C, což vyhovuje především lidem se zdravotními potížemi, jako je vysoký krevní tlak a potíže se srdcem, kterým většinou klasické saunování nedělá dobře. Navíc díky technologii infračerveného záření se 80 % tepla dostane přímo do těla a pouze 20 % se rozprostře v místnosti. A tak je dalším vítaným rozdílem nízká finanční i energetická náročnost.

„Infrasauny nepotřebují v bytě žádný velký prostor ani stavební úpravy. Ty nejmenší, určené pro jednu osobu, zaberou pouze 104 x 87 centimetrů. Je možné je instalovat na kterýkoliv povrch, jediným požadavkem je zásuvka elektrické energie s příkonem 230 V. Při plánování umístění však myslete také na otevírání dveří,“ radí Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Po instalaci je možné začít saunu ihned používat. Její rozehřátí zabere pouhých 5-10 minut, během kterých je však dobré být již uvnitř sauny a nechat tělo rozehřívat společně s okolním vzduchem. Ideální doba saunování je 25-40 minut, ale vždy záleží na individuálních pocitech a možnostech konkrétního člověka. Po saunování se oproti klasické sauně nedoporučuje sprcha studenou vodou, naopak je dobré se opláchnout vlažnou vodou, aby tělo nezažilo šok a dál se mohlo potit a vyplavovat škodlivé látky z těla.

Základní pravidla pro zdravé saunování:

• Před saunováním se osprchujte a otřete se dosucha.
• Můžete si vzít s sebou do infrasauny hrubou žínku či ručník a ve chvíli, kdy se začnete potit, si jí můžete otírat obličej. Díky tomu odstraníte odumřelé kožní buňky a vaše pokožka se tím omladí a bude hladší.
• Nejlepší doba pro saunování je ráno. Krátce po probuzení se lehce protáhněte, poté se vypoťte v infrasauně, osprchujte a nakonec vypijte několik sklenic čisté vody. Takováto ranní procedura vám dodá potřebnou energii na celý den. Pokud máte naopak problémy se spaním, můžete použít infrasaunu večer. Klidný a uvolněný stav zajištěný saunováním vám pomůže snadněji a lépe usnout.
• Při saunování v infrasauně je nejlepší poloha vsedě a nikoli vleže. Topidla jsou totiž umístěna tak, aby nejvíce užitku ze záření poskytla osobě sedící ve vzpřímené poloze s chodidly na úrovni lavice.
• Po saunování je důležité doplnit tekutiny ztracené během saunování. Ideálním nápojem je čistá voda, která nevrátí tělu zpět kalorie spálené během saunování.
• Nepoužívejte infrasaunu bezprostředně po namáhavém cvičení. Počkejte alespoň 15 minut, aby se vaše tělo ochladilo.

Tipy a rady, jakou saunu si vybrat a jak ji následně používat se dozvíte v rámci předváděcích akcí během podzimních měsíců v Hornbachu. Konkrétní termíny naleznou zájemci na http://www.hornbach.cz/infrasauny

O společnosti

Skupina HORNBACH je jedním z největších provozovatelů stavebních a zahradních marketů v Evropě. Firma v současnosti provozuje 129 velkoplošných marketů v devíti zemích, z toho 8 v České republice. Mezi další země, ve kterých Hornbach působí, patří Německo (92 prodejen), Rakousko, Nizozemsko, Švýcarsko, Švédsko, Slovensko, Lucembursko a Rumunsko.

Stavební a zahradní markety HORNBACH v České republice mají velikost zhruba 20 000 čtverečních metrů. Této velikosti nedosahuje žádný jiný konkurent v Evropě. Koncept prodeje a sortiment výrobků jsou zcela zaměřeny na projektově orientované zákazníky a profesionály.

HORNBACH svým zákazníkům zaručuje trvale nízké ceny a tím je cenovým lídrem v oboru. Vysokou kvalitu poradenství a výborný servis firmě potvrdily četné nezávislé testy a studie.

Rodinná firma s kořeny ve Falcku v jižním Německu byla založena v roce 1877. V roce 1987 firma poprvé vstoupila na burzu. S pionýrskými výkony jako s prvním stavebním a zahradním marketem (1968), prvním megamarketem (1980) a prvním stavebním marketem s drive-in (2003) HORNBACH neustále nově prokazuje svou inovační sílu. V roce 2001 uzavřel Hornbach strategické partnerství s britským obchodním koncernem Kingfisher.

Přečtěte si také:

  • Solné jeskyně – zdraví pro celou rodinuSolné jeskyně – zdraví pro celou rodinu Chcete si užít blahodárného vzduchu nasyceného minerály? Díky solným jeskyním můžete toto zažít. Vezměte sebou děti, ty se zabaví při hře, prospějte to jejich zdraví, vy si odpočinete, naberete sílu, zrelaxujete se při poslechu příjemné […]
  • Jak si dopřát sladké i když jsme na dietě?Jak si dopřát sladké i když jsme na dietě? Většina nutričních poradců a také laická veřejnost má vryté hluboko v paměti, že během diety je výslovně zakázáno konzumovat sladké pokrmy. Do jisté míry to může být pravda, protože sladké většinou bývá nezdravé a přeplněné cukrem, ale na […]
  • Zubní průkaz dítěteZubní průkaz dítěte Při odchodu z porodnice si každá maminka odnáší domů Zdravotní a očkovací průkaz dítěte. Jeho součástí je Zubní průkaz dítěte. Zubní průkazy vydává Česká stomatologická komora na podporu preventivní péče o děti. Prostřednictvím […]
  • NOSÁTKO – Odsávačka nosních hlenů miminekNOSÁTKO – Odsávačka nosních hlenů miminek NOSÁTKO je výrobek na našem trhu, který by se měl stát standardní součástí vybavení pro děti. Pro čištění nosu je velmi důležité vybrat vhodný přístroj. Pokud se rozhodnete pro přístroj NOSÁTKO, můžete si být jisti, že jste vybrali […]
  • Kojení v těhotenství, tandemové kojeníKojení v těhotenství, tandemové kojení Kojit a zároveň nosit v bříšku další miminko je dnes již zcela běžné. Dříve panovaly jisté obavy, že kojení může spustit předčasný porod a to v důsledku působení oxytocinu. Dnes je tato obava zavrhnuta. Oxytocin je hormon, který se […]
  • Aktuální výsledky výzkumu postojů české společnosti k lékařům a lékárníkůmAktuální výsledky výzkumu postojů české společnosti k lékařům a lékárníkům V současné často bouřlivé atmosféře diskusí o rozsahu a obsahu zdravotnické reformy provedla společnost Factum Inventio, založená již před dvaceti lety jako jedna z prvních soukromých agentur pro zkoumání politických, ekonomických a […]


Jeden komentář k “Infrasauny – blahodárné teplo si můžete pořídit i domů

  1. Janule

    můžete poradit i nějakou jinou firmu? tam, jak odkazujete, to mají docela drahé… tady je např. infrasauna i za 21 000…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *