Kalendář „Příběhy 2013“

MojeZdraví.org – vše o zdraví | Informační magazín

Máte i vy osobní zkušenost s nádorovým onemocněním u svého dítěte? Není vám lhostejné zdraví vašich dětí? Chcete nějakým způsobem pomoci nadačnímu fondu Kapka naděje? Určitě čtěte dál.

Nadační fond Kapka naděje

Nadační fond pro pomoc nemocným dětem zvláště s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a pro děti, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Od roku 2002 také pro pomoc nemocným dětem po celé České republice.
Nadační fond Kapka naděje vznikl v září roku 2000 na podkladě životní zkušenosti paní Venduly Svobodové a zároveň jako reakce na neutěšené poměry na dětské transplantační jednotce dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole.

Nadační fond si předsevzal svojí činností kontinuálně podporovat toto jedinečné pracoviště v České republice – oddělení hematologie, jehož součástí jednotka je.

Již třináctým rokem pomáhá Nadační fond Kapka naděje postiženým dětem s poruchou krvetvorby. Trpělivá a velmi intenzívní pomoc NF KN nemocným dětem přesáhla postupně brány motolské nemocnice v Praze a stala se symbolem velmi přesně cílené a efektivní charitativní činnosti s celorepublikovým dosahem. Kromě Prahy, jsou také Ostrava, Brno, Zlín, České Budějovice, Liberec, Mladá Boleslav, Jihlava, Karlovy Vary, Hradec Králové, Pardubice, Příbram, vždy konkrétní nemocnice, s každoroční konkrétní pomocí dle požadavků konkrétních zdravotnických zařízení.

Kalendářem “Příběhy 2013” navazujeme dva předešlé úspěšné ročníky :

“Příběhy 2011 a Příběhy 2012”, které vzbudily pozornost nejenom médií, široké veřejnosti, ale i odborníků.
Kalendář “Příběhy 2011„ byl vybrán do prestižní soutěže “Kalendář roku„ a vyhrál 2. MÍSTO v kategorii – VYJÁDŘENÍ SOCIÁLNÍ ROLE.

Myšlenka celého projektu:

Děti mají svůj svět a do tohoto světa patří i dětské sny. Pomáháme dětem vrátit zdravé dětství, aby k naplnění jejich snů měli dostatek sil a energie. Viděli jsme hodně nemocných dětí. A protože je pro nás prioritou pomáhat k jejich uzdravení snažíme se jim jejich boj se zákeřnou nemocí co možná nejvíce ulehčit.
Tento projekt patří všem malým pacientům především malým statečným bojovníkům – dětem s leukémií, které bojují, aby si v budoucnu mohly splnit svůj sen.

U zrodu nového kalendáře stál nápad, jak originálním a uměleckým způsobem, ukázat lidem, že děti léčené na Klinice dětské hematoonkologie ve FN Motol, ale i z ostatních koutů ČR mají chuť spojit síly se známými osobnostmi a podpořit projekt, který pomůže právě těm, kteří stále ještě se zákeřnou chorobou bojují, jejich kamarádům.

Jedná se o unikátní projekt, který bude svými fotografiemi lidem kouzlit úsměv na rtech, kdykoliv se na kalendář podívají a zároveň navodí pocit zamyšlení nad potřebou pomoci nemocným dětem. Kalendář určitě neskončí na dně skříně nebo stolu, ale bude své okolí oslovovat naléhavostí nastíněných problémů.

Měsíční listy budou obsahovat – uměleckou fotografii a krátký příběh fotografovaného dítěte, zajímavý příběh historické osobnosti a kalendárium.

V roli dospělých historických osobnosti, jsou známé české osobnosti.

Karel IV. a Kateřina – Jakub Kohák a Renata Langmannová
Napoleon Bonaparte – Petr Bende
Kolumbus s doprovodem – Jan Čenský a Vypsaná fixa
Sv. Anežka česká – Ivana Chýlková
Galileo Galilei a služebná – Luděk Sobota a Tereza Voříšková
Michelangelo – Olbram Zoubek
Kleopatra a César – Adéla Gondíková a Dalibor Gondík
Johanka z Arku – Diana Kobzanová
Ramesse II. a Nefertiti – Pavel Liška a Eliška Bučková
Čingischán a bojovníci – Mandrage
Amundsen – David Koller
Královna ze Sáby a Šalamoun – Anna Kulovaná a Michal David

13. list bude obsahovat informace o projektu NF Kapka Naděje, o autorovi fotografií a loga či webové odkazy na sponzory – partnery, kteří se budou podílet na vydání kalendáře.

Rozměr kalendáře 500×480 mm

“Věřím, že i mé fotografie ve Vás vzbudí trochu fantazie, touhy, úsměvu a představivosti a přinesou Vám to správné světlo a hlavně chuť pomoci dobré věci…dětem kteří to tolik potřebují”. Říká Martin Vobořil, autor fotografií.  

Více informací na: www.kapkanadeje.cz

 

Přečtěte si také:

  • Festival Jím pro charitu spojí dobré jídlo s dobrým skutkemFestival Jím pro charitu spojí dobré jídlo s dobrým skutkem a vybaví dětskou hernu ve FN Motol Jím pro charitu. Tak se jmenuje nový gastronomický festival z dílny Alakarte.cz, který proběhne od 19. 11. do 19. 12. 2012 ve více než 160 restauracích po celé České republice. Hlavní myšlenkou […]
  • Dnešní sleva v Praze: Pomáhejme dětem nejen na Vánoce spolu s Kapkou naděje a Radost dětem!Dnešní sleva v Praze: Pomáhejme dětem nejen na Vánoce spolu s Kapkou naděje a Radost dětem! Zapakatel.cz vybírá ve velkém na charitativní projekty na diagnostickou metodu SNP microarray a na příjemnější prostředí pro děti v nemocnicích. Dejme dětským lékařům možnost kvalitnější diagnostiky a dětem vánoční dekoraci na pokoje, […]
  • O kapku více naděje – nový projekt NF Kapka nadějeO kapku více naděje – nový projekt NF Kapka naděje Nadační fond Kapka naděje, jehož činnost se zaměřuje na pomoc dětem s onemocněním krve, rozjíždí dlouhodobý projekt „O kapku více naděje“, se kterým se budou moci lidé běžně setkat na různých místech – v kavárnách,restauracích, obchodech, […]
  • SVĚTOVÍ VYNÁLEZCI  charitativní kalendář „ Příběhy 2014“SVĚTOVÍ VYNÁLEZCI charitativní kalendář „ Příběhy 2014“ Kalendářem "Příběhy 2014 – Světoví vynálezci" navazujeme na tři předešlé úspěšné ročníky : "Příběhy 2011 a kalendář Příběhy rošťáků 2012 …..pomáháme dětem vrátit zdravé dětství, kalendář Příběhy 2013 – Historické příběhy splněných […]
  • Výskyt invazivních pneumokokových onemocnění je v ČR nejvyššíVýskyt invazivních pneumokokových onemocnění je v ČR nejvyšší Statistiky za rok 2013 uvádějí 424 zaznamenaných případů - Praha, 18. června 2014 – Podle nedávno zveřejněných dat Národní referenční laboratoře (NRL) Státního zdravotního ústavu bylo v České republice v roce 2013 zachyceno celkem 424 […]
  • Den pro vzácná onemocnění  – 28. únor 2013Den pro vzácná onemocnění – 28. únor 2013 "VZÁCNÝ ale ROVNOCENNÝ“ Den pro vzácná onemocnění je již šestým rokem událostí pořádanou nevládní aliancí pro vzácná onemocnění EURORDIS (European Rare Disease) , jež si klade za úkol zvýšit povědomí o těchto onemocněních. Tento den […]


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *