Mysl je mocný lékař

MojeZdraví.org – vše o zdraví | Informační magazín

Vyrůstali jsme ve víře, že každé onemocnění je způsobeno geneticky. Nebo za ním vězí příslovečná smůla – a klíče k optimálnímu zdraví drží v rukou pouze lékaři. Doktorka Lissa Rankinová tomu léta také věřila. Pak začala sama trpět zdravotními obtížemi a snažila se vyléčit pomocí západní medicíny. Kupodivu zjistila, že jí v ordinacích nejen nepomohli, ale naopak všechno ještě zhoršili. Rozhodla se vzít věci pevně do svých rukou.

Během výzkumu přišla na to, že zdravotní péče, kterou studovala na lékařské fakultě a uplatňovala ve své medicínské praxi, opomíjí jeden velmi důležitý fakt. Jedná se o vrozenou regenerační schopnost lidského těla a sílu mysli, která může tyto samoozdravné mechanismy řídit. Ve snaze hlouběji pochopit tento jev se Lissa pustila do studia odborné lékařské literatury a před očima jí vyvstávaly šokující skutečnosti. Lékařská komunita už více než padesát let přináší stále nové a nové důkazy o tom, že se naše tělo umí uzdravit samo.

Lissa Rankinová, M.D., je psychosomatická lékařka, spisovatelka, lektorka, umělkyně a blogerka přispívající na stránky LisaRankin.com. S vášnivým zaujetím studuje všechno, co napomáhá zdraví a co naopak způsobuje náchylnost k nemocem, a vymýšlí nové způsoby, jak zlepšit lékařskou péči a jak by se o sebe měli starat sami pacienti. Říká o sobě, že jejím posláním je „uzdravit zdravotnictví“ a přimět pacienty hrát aktivnější roli v procesu léčby. Lékařům klade pro na srdce, aby zázraky spontánního uzdravení vítali, nekladli jim odpor a spíše pro ně připravovali půdu. Lissa šíří osvětu na přednáškách určených profesionálům, konferencích TEDx, zdravotnických seminářích i v nemocnicích a na svém populárním blogu. Ve volném času maluje, cvičí jógu a provozuje turistiku v kalifornském okrese Marin, kde žije se svým manželem a dcerou.

Koupit zde: http://www.jota.cz/popularne-naucna/1262-mysl-je-mocny-lekar/


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *