Pfizer splňuje nejvyšší standardy klinického hodnocení

MojeZdraví.org – vše o zdraví | Informační magazín

Sdružení pro akreditaci programů ochrany při klinických hodnoceních (AAHRPP) udělilo společnosti Pfizer jako první firmě z biofarmaceutického průmyslu akreditaci potvrzující její úsilí v oblasti ochrany práv a bezpečnosti pacientů v klinických zkouškách. Podle Sdružení programy a pravidla společnosti Pfizer splňují nejvyšší standardy ochrany účastníků v klinickém hodnocení.

„Získání akreditace je pro nás odměnou za úsilí a snahu, kterou do klinických zkoušek investujeme. Potvrzuje také naše odhodlání ve své práci prosazovat nejvyšší standardy ochrany pacientů účastnících se klinických hodnocení,“ uvedl MUDr. Pavel Kovář, ředitel Medicínského oddělení Pfizer Česká republika. AAHRPP je nezávislý neziskový akreditační orgán, který usiluje o prosazování přísných standardů v oblasti práv a spokojenosti pacientů v klinickém hodnocení.  K získání akreditace musí organizace předložit přesvědčivé důkazy o svém úsilí provádět vědecky a eticky bezvadný výzkum a průběžně vylepšovat postupy a procedury. Audit, na jehož základě byla společnost Pfizer akreditována, zkoumal postupy ve společnosti a v jejích dvou hlavních partnerských firmách pro klinická hodnocení Icon a Parexel v patnácti zemích a na 28 pracovištích.

Pfizer ČR

Společnost Pfizer, spol. s r.o. byla založena v roce 1993. Je členem celosvětového koncernu Pfizer. Od svého založení úspěšně působí na trhu farmaceutických výrobků v České republice. Zabývá se prodejem humánních léčiv. Společnost Pfizer, spol. s r.o. se také podílí na klinickém hodnocení nových léků.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *