Průzkum: Jak Češi zabavují děti během cestování?

MojeZdraví.org – vše o zdraví | Informační magazín

Průzkum ukazuje preference zábavy dětí během letu

Praha, 25. července 2019 – Nedávný průzkum provedený jménem aerolinek Emirates nezávislou výzkumnou agenturou IPSOS1 ukázal, že 75 % českých rodin cestuje s dětmi alespoň jednou za rok a že drtivá většina z nich 80 % považuje letadlo za vhodný dopravní prostředek pro cestování s rodinou.

„Cestování s rodinou, na rozdíl od individuálních cest nebo cest s partnerem, vyžaduje úplně jiný soubor služeb,“ řekl Bořivoj Trejbal, ředitel společnosti Emirates pro Českou republiku, „v Emirates je naší prioritou vyhovět potřebám našich cestujících, a proto neustále pracujeme na zlepšování našich služeb. Ve finančním roce 2013/14 přepravila společnost Emirates 2,3 milionu dětí a snažíme se, aby toto číslo nadále rostlo, takže investice do této oblasti jsou pro nás velmi důležité.“

I když nejdůležitějším faktorem při výběru letenky zůstává pro české rodiny cena, následována pověstí letecké společnosti 30 %, téměř jedna pětina českých rodin vybírá leteckou společnost na základě poskytovaných služeb pro děti. Většina českých rodin 94 % tvrdí, že si děti cestování užívají, na druhé straně nejčastější stížností malých cestovatelů je nepohodlné sezení 21 % a nedostatek zábavy 17 %.

Bořivoj Trejbal dodal: „Služby pro děti jsou něčím, co společnost Emirates bere velmi vážně, protože pohodlí a spokojenost dětí ovlivňuje i jejich rodiny a ostatní cestující. Jsme si vědomi, že děti se potřebují bavit, a to zejména během dálkových letů, což je důvod, proč nabízíme náš oceňovaný zábavní systém ice s více než 1 700 kanály palubní zábavy, včetně 300 filmů pro každého cestujícího v každé třídě během každého letu. Každému dítěti, které nastoupí na palubu, také věnujeme naše hračky.“

30 % rodičů uvedlo, že baví své děti při cestách tím, že si s nimi povídají, následuje poslech hudby 23 % a hraní her 22 %. Zajímavé je, že muži se domnívají, že druhá nejoblíbenější činnost dětí během cestování je hraní her 26 %, zatímco ženy se domnívají, že děti dávají přednost poslechu hudby 26 %.

Průzkum také ukázal, že mezi nejoblíbenější destinace českých rodin patří příroda 44 %, moře 28 % a zábavní parky a atrakce 13 %. Pouze 10 % českých rodin vyjádřilo zájem o návštěvu měst a historických památek.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *