Změna zdravotní pojišťovny? Nejvyšší čas!

MojeZdraví.org – vše o zdraví | Informační magazín

Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Pak máte čas do 30. června. Podle čeho se lidé při změně zdravotní pojišťovny řídí? Jak si vybrat tu pravou? Především podle služeb, které pojišťovny nabízí.

Jak na změnu

Pokud tedy chcete být pojištěni u nové zdravotní pojišťovny od roku 2014, musíte přihlášku podat nejpozději do 30. června letošního roku. Stačí zajít na nejbližší pracoviště vybrané zdravotní pojišťovny, vyplnit přihlášku a předložit potřebné doklady. Pohodlně a snadno můžete vyplnit registrační formulář i z webových stránek pojišťovny. Administrativní odhlášení od původní pojišťovny už provede nová pojišťovna. Na vás ale je, abyste nahlásili změnu pojišťovny svému zaměstnavateli kvůli odvodům pojistného a samozřejmě i svému lékaři.

Co je při rozhodování důležité?

V bleskovém průzkumu s 1356 lidmi, kteří byli vybráni napříč celou populací do 18 let, bylo zjištěno, že nejdůležitějším kritériem pro výběr zdravotní pojišťovny je síť zdravotnických zařízení, se kterými má pojišťovna smlouvu. Silné slovo mají při rozhodování o změně zdravotní pojišťovny lékaři a rodinní příslušníci. „Je samozřejmé, že se o důležitých věcech radíme se svými nejbližšími. Také proto OZP nabízí program Klient hledá klienta. Ten umožňuje odměnit toho pojištěnce, který přivedl nového klienta,“ řekl Ladislav Friedrich, generální ředitel OZP. Motivací je při změně zdravotní pojišťovny také systém benefitů a klientský servis.

Asistenční služba

Nejen mezi staršími lidmi vzrůstá zájem také o asistenční službu. „Zájem o tuto službu je značný a je to pochopitelné. Zdaleka ne všichni lidé totiž dobře znají systém zdravotní péče. Lidé, kteří potřebují pomoct a radu uvítají, se mohou obrátit právě na Asistenční službu OZP. Operátor jim nejen doporučí optimální řešení jejich zdravotního problému, ale rovnou klienty může nasměrovat na nejbližší vhodné zařízení,“ vysvětlil Ladislav Friedrich. Asistenční službu využívá téměř 120 000 klientů OZP. Od letošního roku je tato služba spojená s aplikací VITAKARTA, takže asistenci mohou užívat i všichni uživatelé tohoto zdravotního deníku. Ve Vitakartě je registrováno již 125 000 klientů, každý den ji začne využívat zhruba 200 nových klientů.  Tato aplikace si získává stále větší přízeň majitelů chytrých telefonů. A právě tímto způsobem – tedy větším využíváním mobilní technologie, se bude do budoucna ubírat hlavní směr komunikace ve zdravotnictví.

„Když potřebujete poradit co a jak, prostě nám zavoláte a my se postaráme, abyste dostali rychlou a efektivní zdravotní péči nebo vás třeba rovnou objednáme k lékaři,“ vysvětluje výhody pojištění generální ředitel Oborové zdravotní pojišťovny Ladislav Friedrich. Oborová zdravotní pojišťovna zajišťuje svým klientům komplexní a profesionální služby šité na míru přímo jejich potřebám. Zdravotní programy jsou určené ženám, těhotným, matkám s dětmi, manažerům – zkrátka aktivním lidem každého věku a profese.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *